+90 212 294 07 94
tren
Our Social Accounts

Halı Saha Yapımı

Home » Blog
28 May 2018
2 views
Halı Saha Yapımı

Açık Halı Saha Yapımı

( 55mm Suni Çim Halı )

HATIL BETONU :

30×50 çevre hatıl betonu hazırlanması için kazı çalışması yapılarak kalıplar bağlanır. 8 ve 12 Q’luk demirlerden oluşturulan hasırlar yerleştirilir. Su tahliyesi için, 3mt aralıklarla dışa eğimli 100 Q’luk pimaş borular yerleştirlir. Çelik dikmeler için 3mt aralıklarla klavuz (ankraj) boruları konulduktan sonra hazırlanın bu imalata BS 25 hazır beton dökülür.

ZEMİN DOLGUSU :

Halı sahanın betonu tamamlandıktan sonra 15 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır halı sahanın alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde halı sahaya 1no’lu mıcır serilir. Halı saha zemini tesviye edilip halı serilme aşamasına getirilir.

Açık Halı Saha Yapımı

DEMİR AKSAMI :

3 mt aralıklarla hazırlanmış olan klavuz borularına 76/3 mm dikey borular kaynak yapılacak ve bunlara 60/3 mm üst yatay, 48/3 mm alt yatay bağlantı kaynakları yapılacaktır. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviye yapılacaktır. Sahanın dörtkenarındaki dikey borulara uygun Aralıklarda 76×3 mm kalınlığında dikey takviye boruları kaynatılacaktır. Oluşturulan konstrüksiyonu muhkemleştirmek için, uzun kenarlar ve kale arkalarına 3 ’er adet 60/3 mm kalınlığındaki borulardan “X” şeklinde, çapraz kaynak yapılacaktır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 7 mt yüksekliğinde toplam 6 adet 76/3 mm borulardan oluşan merdiven imal edilecektir. Sahaya 1 adet giriş kapısı ve 1 adet kar kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılacaktır. 89/mm borulardan, 4,50 mt uzunluğunda, 2,25 mt yüksekliğinde ve 1mt derinliği olmak koşuluyla, 2 adet kale imalatı yapılacaktır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilecektir.

FENS TELİ :

Saha etrafı 3 mt yüksekliğinde 50×50 mm göz aralıklı, 3,5 mm içi galvanizli PVC Fens teli (tel örgü) ile çevrilecektir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra uzun kenarlarına 4, kale arkalarına 5 sıra, 5 mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılacaktır.

Açık Halı Saha Yapımı

AYDINLATMA :

Halı sahanın yanlarında bulunan 7 m yüksekliğindeki alana belli aralıklarla 24 adet 400W Metal Halide projektörler karşılıklı salgı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

AĞ/FİLE :

Sahanın üzerine, topun dışarı çıkmasını önleme amacıyla 72 numara, 15×15 cm göz, yanlara 12×12 cm göz aralıklı 180 numara paraşüt ipinden güneşe ve her türlü doğa şartlarına dayanıklı, el örmesi ağ kullanılarak üst kapaması yapılacaktır.

Açık Halı Saha Yapımı

ZEMİN KAPLAMASI :

1 Nolu mıcır dolgusu yapılan zemine, kot ayarı yapılarak mastarlanacaktır. Serilecek olan suni çim halının mıcırdan dolayı zarar görmemesi için, mıcır üzerine Jeotekstil keçe kumaş serilerek üzerine 55 mm Suni Çim Halı serilecektir. Halının ek yerleri ve çizgileri (kale arkası ve taç çizgileri özel dokumalı) 35 cm genişliğinde helmetin bezi ve çift kompenantlı poliüretan yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılacaktır. Halı içerisine, elenip yıkanmış ve fırınlanmış silis suru kum dolgusu ve üzerine SBR granül kauçuk dolgusu homojen bir şekilde yapılarak saha futbol oynamaya müsait bir şekilde teslim edilecektir.

55 MM Sentetik Çim

 

Uygulanan Sporlar : Profesyonel Futbol, Futbol

Üretici : Ars Grass

 

Halısaha uygulaması

sentetikçim uygulama

halısaha mastar yapılası

halı saha zemini

COMMENTS

Comments of our visitors

No comments yet. You can be the first filling the form below.

MAKE A COMMENT

Do you want to comment on this subject?
× How can I help you?