+90 212 294 07 94
tren
Our Social Accounts

Golf

31 May 2018
771 views
Golf

ARS GRASS, golf sahaları için üretilen sentetik çimde hedef, doğal çimdeki oyun kalitesini oyunculara sunabilmektir. Doğal çimde özellikle putting green alanında bir kaç oyundan sonra kurallara uyulmadan oynandığında zemin bozulmaları söz konusu iken; sentetik çimde bu tür sorunlarla karşılaşılmamaktadır.

Özellikle amatör veya yeni başlayanlar için sentetik çimin avantajları burada ön plana çıkmaktadır. Sentetik çim kullanıldığında fairway ve putting green alanında kalkan çimin veya toprağın yerine konulması, zemin bozulması gibi olumsuz şartların ortadan kalktığı görülmektedir. Yağan yağmur sonrası doğal çimde golf oynamak çok zor iken, sentetik çimde sorunsuz bir golf oynama imkanı bulabilirsiniz.

Doğal çimde oyun alanının düzlüğü, nem oranı, çimin ıslaklığı ve boyu, güneş ışığı gibi hava şartlarına bağlı iken; ARS GRASS sentetik çimde, bunlardan etkilenmeden golf oynamak ve topu daha rahat kontrol etmek mümkündür.Doğal çim için gereken biçme, gübreleme, ilaçlama, sulama, çim biçme ekipmanları ve benzeri gider maliyetleri, sentetik çim kullanımı ile ortadan kalmaktadır.

Ayrıca sentetik çimde golf sahası istenildiği zaman, kısa sürede inşa ve imal edilir. Dört mevsim golf oynamaya imkan sağladığı gibi, sentetik çim her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklı ve garantilidir.

Golf sahalarında en kabul edilen sistem 7300 KDK iplik ile 12mm suni çim üretimidir. Ancak  federasyon, kamu alanı ve özel iş sektörlerini ilgilendiren bazı alanlarda yapılacak golf sahaları için 18mm’lik suni çimde üretilmektedir.

COMMENTS

Comments of our visitors

No comments yet. You can be the first filling the form below.

MAKE A COMMENT

Do you want to comment on this subject?
× How can I help you?